Import článků z Jekyllu

Import článků z Jekyll webu se provádí v editaci stránky typu Aktuality, pod kterou se mají importovat, na záložce Import.

Import lze pouštět opakovaně. Již importované články přeskočí.

Pro import potřebujete odkaz na .zip archiv Jekyll webu přímo na stránce GitHub. Získáte ho zde:

github zip download

Ve formuláři si nejdříve zvolte Jenom na zkoušku. Tím v Logu z posledního importu zjistíte, zda-li se skutečný import provede dobře, zda-li se podaří získat obrázky a načíst články:

  • Pokud tam uvidíte jednotky chybějících či přeskočených obrázků či článků, je to přijatelné. V repozitářích s weby je občas nějaký nepořádek a sem tam něco chybí.
  • Pokud tam uvidíte podezřele hodně chybějících či přeskočených obrázků či článků, je to asi chyba v importu. Někteří správci Jekyllových webů zasahovali do Pirátského template v Jekyllu a mohli tím udělat nekompatibilní úpravy. V takovém případě nám dejte vědět na Zulipu v kanálu # Maják.

Ve formulář si dejte pozor na výběr správné kolekce na obrázky pro daný web! Vyplněný formulář vypadá takto:

import jekyll

Dole zvolte Publikovat. Import se provádí na pozadí a může trvat i několik minut, záleží na tom, kolik má web článků. Po chvíli znovu načtěte editaci stránky aktualit a záložku s importem, kde se po dokončení importu objeví Log z posledního importu. Pokud log vypadá dobře, dejte importovat znovu, tentokrát na ostro.