Nápověda

Návod pro správce webů

Pro základní seznámení si projděte Using Wagtail: an Editor’s guide.

Pokud si nevíte rady, poradíme v kanálu # Maják na Pirátském Zulipu.


Jak na obrázky

Maják dělá změnu velikosti a případně ořez na požadovaný formát a rozměr. Využívá knihovnu na rozpoznání obličejů, aby se případný ořez dělal citlivě. A ručně se dá v každém obrázku vybrat/změnit nejdůležitější oblast (když rozpoznání nezafunguje dobře, nebo tam nejsou lidi). Tedy obvykle stačí nahrát obrázek a nic neřešit.

Tam kde jde o nějakou přesnou grafiku je asi nejjednodušší se podívat do vygenerované stránky, v jakém rozměru se tam ten obrázek zobrazí, a připravit to podle toho.


Aktualizace dokumentů a obrázků

Obrázky a dokumenty mohou být vloženy přes odkazy či přímo zobrazeny v různých částech webu. Pokud je potřebujete aktualizovat, nenahrávejte nové, ale editujte již existující dokument či obrázek a přehrajte ho novou verzí. Tím budete mít jistotu, že se aktuální verze dostanou všude tam, kam mají. A nebudete mít v dokumentech a obrázcích neaktuální nepořádek.


Kalendáře

V úvodní stránce webu (a případně dalších stránkách) můžete nastavit veřejnou adresu kalendáře ve formátu iCal. Kalendář si Maják stáhne po uložení stránky a poté ho jen zobrazuje. Na pozadí se kalendáře aktualizují jednou za hodinu. Pokud je to potřeba, uložením úvodní stránky se vyvolá aktualizace kalendáře ihned.

Pokud chcete vložit do webu kalendář z Mraku, adresu pro sdílení najdete dle tohoto obrázku.


Import článků z Jekyllu

Nápověda k importu je zde.